Zajęcia przygotowawcze II grupy

Jesteśmy już na półmetku naszych przygotowań do wyjazdu dla II grupy osób, które wyjadą pod koniec marca na zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji w ramach projektu.

Realizowany jest kurs j. angielskiego obejmujący aspekty komunikatywności i swobodnego posługiwania się językiem obcym dla przygotowania do wyjazdu, do odbywania stażu i udziału w warsztatach prowadzonych w języku angielskim. Założeniem przygotowań jest wsparcie uczniów dla ich sprawniejszego i komunikatywnego posługiwania się językiem angielskim w kontaktach międzyludzkich i w ramach wykonywanych zadań, ale także – co godne podkreślenia – poznania specjalistycznej siatki pojęciowej odpowiedniej dla ich zawodu.

W dniach 21-22 lutego odbędą się także zajęcia przygotowawcze z j. greckiego, podczas których nasi uczniowie po raz kolejny będą mieć okazję spotkać się z rodowitymi Grekami – Panem Petrosem oraz Kostasem, którzy zapoznają ich z podstawami języka greckiego – od alfabetu, przez naukę czytania, aż po konstruowanie prostych zdań.

Zajęcia przygotowawcze będą trwać do końca marca, tj. aż do wyjazdu 42 naszych uczniów do Grecji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.