Zajęcia przygotowawcze II grupy

Jesteśmy już na półmetku naszych przygotowań do wyjazdu dla II grupy osób, które wyjadą pod koniec marca na zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji w ramach projektu.

Realizowany jest kurs j. angielskiego obejmujący aspekty komunikatywności i swobodnego posługiwania się językiem obcym dla przygotowania do wyjazdu, do odbywania stażu i udziału w warsztatach prowadzonych w języku angielskim. Założeniem przygotowań jest wsparcie uczniów dla ich sprawniejszego i komunikatywnego posługiwania się językiem angielskim w kontaktach międzyludzkich i w ramach wykonywanych zadań, ale także – co godne podkreślenia – poznania specjalistycznej siatki pojęciowej odpowiedniej dla ich zawodu.

W dniach 21-22 lutego odbędą się także zajęcia przygotowawcze z j. greckiego, podczas których nasi uczniowie po raz kolejny będą mieć okazję spotkać się z rodowitymi Grekami – Panem Petrosem oraz Kostasem, którzy zapoznają ich z podstawami języka greckiego – od alfabetu, przez naukę czytania, aż po konstruowanie prostych zdań.

Zajęcia przygotowawcze będą trwać do końca marca, tj. aż do wyjazdu 42 naszych uczniów do Grecji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.